Logo Miejskiego Przedszkola Nr 10 w Zgierzu
Powróć do: O nas

Historia

1 marca 1967 roku dokonano aktu otwarcia Państwowego Przedszkola Nr 10 przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Zgierzu. Placówkę przedszkolną organizowała Alicja Flies, która została kierownikiem. Przedszkole jako jednooddziałowe działało w latach 1967 – 1972. Od 1 września 1972 roku powstał drugi oddział. Przedszkole pracowało w bardzo trudnych warunkach. Sąsiedztwo szkoły krępowało, gdyż inny był rozkład dnia w przedszkolu, a inny w szkole. Był to okres, kiedy rodzice z ogromnym zapałem pomagali w rozwiązywaniu wszystkich problemów.

Zbliżał się rok 1976. Zakłady Przemysłu Wełnianego „ZELTOR” rozpoczęły budowę budynku przeznaczonego pod przedszkole zakładowe. W styczniu 1977 roku teren został ogrodzony, zaczyna się budowa. Prace budowlane posuwały się szybko, z uwagi na konstrukcję budynku „typ fiński”. 

Kwiecień – budynek ukończono, a wewnątrz trwały prace wykończeniowe. Porządkowano teren wokół przedszkola, układano chodniki, ustawiano sprzęt ogrodowy. 

Ważna dla nas data 30 kwietnia 1977r. – otwarcie Przedszkola nr 10 przy Z.P.W. ZELTOR w Zgierzu. 

 

zdjęcie przedstawia budynek przedszkola podczas otwarcia w 1977 roku


 

Przecięcia wstęgi dokonała wiceminister przemysłu wełnianego M. Wąsowicz.

Zaproszonych gości witała dyrektor przedszkola A. Flies i mali gospodarze.

zdjęcie przedstawia przecięcie wstęgi podczas otwarcia przedszkola


 

Goście mieli możliwość zwiedzenia nowej placówki. 

zdjęcie przedstawia gości, którzy zwiedzają nowo otwartą placówkę

 

Minęło 10 lat od chwili otwarcia placówki. W tym czasie przedszkole zmieniało swoje oblicze.  W 1982 roku dyrektorem przedszkola została M. Witczak.

zdjęcie przedstawia Widok na pobliskie zakłady ZPW „ZELTOR”zdjęcie przedstawia widok na pobliskie zakłady ZPW „ZELTOR”.

Widok na pobliskie zakłady ZPW „ZELTOR”. Wejście ozdabiają iglaki i krzewy ozdobne.

zdjęcie przedstawia wejście do budynku przedszkolazdjęcie przedstawia plac zabaw na terenie przedszkola

Starsze przedszkolaki często odpoczywają na ławeczkach, oraz chętnie bujają się na konikach, mile spędzając czas.

 

W roku 1991 pani dyrektor M. Witczak odeszła na emeryturę. Stanowisko dyrektora w drodze konkursu objęła pani J. Pacholczyk.

 

Placówka w dalszym ciągu rozwija się dynamicznie, zmienia się wystrój przedszkola, prowadzone są remonty i modernizacje. Podnosi się estetyka pomieszczeń. Do klas, w których przebywają starsze dzieci zakupiono nowe zestawy mebli. Przedszkole systematycznie doposażane jest w pomoce dydaktyczne. W roku 2010 pani dyrektor J. Pacholczyk odeszła na emeryturę a stanowisko dyrektora objęła pani Ewa Cuber.